Судді в Запоріжжі вручили підозру

22.08.2017

Сьогодні у будівлі Орджонікідзевського райсуду м. Запоріжжя представники обласної прокуратури вручили підозру судді Олександру Юрійовичу Бойку. Про це повідомляє «hromadske.Запоріжжя».

Суддю підозрюють в обранні завідомо неправосудного рішення.

До зали суду прийшло близько 20 адвокатів, які стали на захист підозрюваного. За словами захисників, суддя приймає рішення на підставі фактів і внутрішнього уявлення, проте наведена стаття означає, що внутрішнє переконання прокурора відрізняється від переконання судді.

«Якщо прокурор суб’єктивно не погоджується з якимось рішенням – він може подати апеляцію. Тут справа стосується трьох рішень, які не були скасовані в апеляції. Питання не в самому судді Бойко, Конституція України гарантує незалежність суду. А така ситуація – це просто тиск на суд і намагання взяти під контроль судову владу», – каже адвокат і депутат Запорізької обласної ради.

Суддя Бойко каже, що його звинувачують у прийнятті трьох рішень. Зокрема, за його словами, 3 березня 2017 року було прийняте рішення закрити кримінальне провадження з огляду на те, що обвинувачений знаходився під слідством близько шести років, а щодо нього жодних слідчих дій не здійснювалося. 19 квітня 2017 року було закрито кримінальне провадження – новопризначений прокурор Запорізької області всупереч закону скасував постанову, якою справа була закрита за відсутністю складу кримінального правопорушення.