Суд виправдав чиновника, якого звинувачували у хабарництві

07.08.2017

Соснівський районний суд Черкас виправдав екс-начальника Управління землеустрою, оцінки та ринку земель ГУ Держземагенства у Черкаській області Олександра Деньковича. Його звинувачували у вимаганні у 2014-му від підприємця $3 тис. хабара за погодження документів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в Городищенському районі Черкащини. Про це передає «Рідний Край».

За даними слідства, Денькович намагався законспірувати отримання хабара: сам перебував у Львові, а гроші телефоном попросив отримати у Черкасах свою знайому. 1 липня 2014-го жінка була затримана правоохоронцями у Черкасах під час отримання від підприємця $3 тис. та пакету документів з проектами землеустрою.

Суд виправдав Деньковича, дійшовши до висновку, що прокуратура не змогла довести його вину.

Суд також критично віднісся до наданого прокуратурою відеозапису негласних слідчих дій від 26 травня 2014 року, зауваживши, що відео писалося окремо від звуку, тобто на різних приладах.

Суд встановив, що на момент скоєння злочину Денькович перебував на лікарняному, а значить, як вказав суд, фактичного відношення до організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків у червні 2014-го не мав, його обов’язки виконував заступник начальника управління-начальник відділу землеустрою та охорони земель.

У свою чергу постраждалий підприємець у суді розповів, що загалом з початку 2014-го на вимогу Деньковича виплатив йому близько $10 тисяч за сприяння у вирішенні земельного питання. Передачу Деньковичу першої суми у $6650 підприємець «для своєї перестраховки» зняв на телефон, і має відповідні відео та аудіо записи. Після чергового вимагання грошей з боку чиновника, він звернувся до СБУ. За словами підприємця, за останнім платежем у $3 тис. Денькович не приїхав, сказав телефоном, що прийде його напарниця, назвав її ім’я.