Суд виніс остаточне рішення у справі журналістки “Схем”

18.09.2018

Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки “Схем” Наталії Седлецької, згідно з якою Генпрокуратурі був наданий дозвіл отримати дані з її телефону за 1,5 роки.

Про це повідомляє 24 канал.

Захист Седлецької звинував ГПУ в прослуховувані журналістки. Адвокат Анатолій Попов просили визнати не дійсним надання даних з телефону, бо це порушує таємницю журналістських джерел. Прокурор Валерій Зимогляд був проти та виступав проти всіх подань адвоката журналістки.

Проте суд таки скасував цю ухвалу та постановив опублікувати нову, яка надасть ГПУ доступ до меншого обсягу даних із телефону Седлецької.

Зокрема, надав слідчому тимчасовий доступ до речей і документів телефонного оператора “Київстар” з можливістю отримати копію щодо відомостей дати і часу, місцезнаходження абонентського номера, яким користується Седлецька, за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року у межах базових станцій оператора.

Вказується, що ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає. Проте адвокат Анатолій Попов адвокат зазначає, що вони продовжать також судитись в міжнародних судах.

Раніше посольство Сполучених Штатів висловило занепокоєння рішенням суду щодо надання Генеральній прокуратурі України інформації з телефону журналістки “Схем” Наталії Седлецької. Дипломати заявили, що це може мати несприятливий вплив на свободу преси та зусилля щодо боротьби з корупцією в Україні.