Суд відпустив на волю начальника Волинської митниці

21.08.2017

Начальника Волинської митниці Віктора Кривицького, якого у п’ятницю, 17 серпня, затримали за трьома звинуваченнями, вночі проти 20 серпня Луцький міськрайонний суд відпустив під особисте зобов’язання, – передає «IPress».

Згідно з рішенням суду, Кривицький зобов’язаний прибувати на виклики до слідчого, суду, здати свій закордонний паспорт. Інших зобов’язань судом на нього не покладено, крім того, не відсторонили його від виконання обов’язків.

Волинська прокуратура напередодні звернулася до суду з клопотанням заарештувати підозрюваного. Кривицькому інкримінують причетність до продажу нерозмитненого асфальтоукладача, що завдало бюджету 300 тисяч гривень збитків, зберігання записувального пристрою і отримання хабара.

«Є два інспектори митниці, котрим оголошено про підозру, котрі безпосередньо отримували кошти на кордоні й частину з яких надалі було вилучено в керівника митниці. В одному випадку – 50 доларів, в іншому випадку – 50 євро», – повідомив заступник прокурора Волинської області Сергій Єфремов.

Начальник митниці та водій, який був присутнім під час обшуків, стверджують, що гроші підкинули. Підозрюваний запевняє, що в його відстороненні зацікавлені контрабандисти й сірі імпортери.

Спочатку прокуратура просила домашній арешт, потім – 60 діб у СІЗО. Аргументи – тяжкий злочин, а підозрюваний може чинити тиск на підлеглих або сховатися.

Нагадаємо, начальника Волинської митниці ДФС Віктора Кривицького, який обіймає посаду з кінця 2016 року, затримали в Ковелі. Під час обшуку головного митника області вилучили 500 доларів, 500 євро та 8 тисяч гривень. Також правоохоронці провели обшук на робочому місці чиновника. Він затриманий за ч.3 ст 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.