Суд скасував арешт акцій Укртелекому

04.08.2017

Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій компанії Укртелеком, – передає «НВ Бізнес».

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Так, 11 квітня рішеннм слідчого судді Печерського районного суду Києва було накладено арешт на 92,7906% акцій Укртелекому.

Апелянт, представник власника майна компанія ЕСУ, в обґрунтування своїх вимог посилається на відсутність підстав для застосування даної міри забезпечення кримінального провадження стосовно ТОВ ЕСУ, оскільки посадовим особам зазначеного товариства не повідомлено про підозру. Крім того, на думку представника, клопотання про арешт майна подано особою, яка не має відповідних процесуальних повноважень – клопотання про арешт майна ТОВ ЕСУ подав слідчий, а не прокурор. Також, представник ЕСУ вказав, що розгляд клопотання про арешт акцій відбувся без повідомлення власника майна або його представників.

Колегія суддів Апеляційного суду вирішила, що орган досудового розслідування не мав достатніх підстав ініціювати арешт майна Укртелекому, так як жодній особі у рамках вказаної кримінальної виробництва не повідомлено про підозру.

Таким чином, суд у повному обсязі задовольнив скаргу ЕСУ і скасував арешт акцій Укртелекому.

Нагадаємо, у 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – ТОВ ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,79% акцій номінальну ціну, 10,575 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.