Суд просять арештувати Омеляна

13.09.2018

Солом’янський районний суд Києва отримав клопотання про обрання міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну запобіжного заходу.

Дата та час засідання суду наразі невідомі.

«На підставі положення про автоматизовану систему документообігу суду та засад використання автоматизованої системи документообігу суду клопотання розподілено та передано в провадження судді Сергієнко», – повідомила прес-служба суду.

Про це пише «Радіо Свобода».

Зранку 13 вересня Національне антикорупційне бюро України повідомило Омеляну про підозру в незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації.

За даними НАБУ, у 2015 році Омелян отримав активи, вартість яких значно перевищує його законні доходи: позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку (90 тисяч доларів та 25 тисяч євро).

Крім того, за підрахунками детективів, у 2015 році вартість незадекларованих міністром активів, які перебувають у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 мільйона гривень, у 2016-му – понад 8,024 мільйона гривень.

У НАБУ додають, що міністр також вніс до своєї декларації недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного у 2016 році.

Сам Омелян пов’язує ситуацію навколо підозри з наближенням виборів.

У квітні директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заперечував, що його відомство готує повідомлення про підозру Омеляну, але казав, що розслідування справи міністра триває.

У вересні 2017 року журналісти програми «Схеми» повідомляли, що родина міністра інфраструктури взяла в оренду елітний котедж у своєї родички в селі Іванковичі під Києвом.