Суд окупованого Криму оголосить вирок Умерову 27 вересня

21.09.2017

Оголошення вироку в справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова відбудеться в підконтрольному Кремлю Сімферопольському районному суді в середу, 27 вересня. Про це повідомляє “Тиждень”.

20 вересня Умеров, виступаючи в дебатах, закликав винести окрему ухвалу і порушити кримінальну справу щодо слідчого Ігоря Скрипки і експерта Ольги Іванової, які брали участь у суді проти нього.

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв’язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.