Суд обере присяжних по справі “вінницьких терористів”

28.08.2017

Сьогодні о 12:30 у Дарницькому райсуді м. Києва відбудеться судове засідання щодо вибору присяжних для розгляду справи та продовження міри запобіжного заходу так званим «вінницьким терористам» Андрію Романюку, Євгену Кошелюку та Віті Заверусі, яких звинувачують у причетності до збройного нападу на АЗС і вбивства двох співробітників міліції навесні 2015 року. Про це передає «Суспільний кореспондент».

Всі вони були активними учасниками Євромайдану 2013-2014 рр., а двоє з них – добровольцями АТО, які воювали у складі батальйонів «Айдар» та «Азов». Фігуранти справи підозрюються в скоєнні таких злочинів, як бандитизм, підготовка терористичного акту, замах на вбивство, посягання на життя співробітників правоохоронних органів, розбій, незаконне поводження зі зброєю та втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Романюк та Кошелюк знаходилися у Лук’янівському СІЗО вже більше двох років, в той час як розгляд по суті справи так і не був розпочатий. Протягом цього періоду судовий процес супроводжувався побиттям учасників процесу, сутичками з правоохоронними органами та численними порушеннями.

Нагадаємо, 1 жовтня 2016 року у приміщенні Апеляційного суду Солом’янський районний суд незаконно продовжив термін запобіжного заходу на 60 діб фігурантам справи, яких мали звільнити того ж дня о 08:00 ранку. Романюка та Кошелюка викрали з СІЗО, а Заверуху – з лікарні швидкої допомоги. Слідчі дії проводились без присутності адвокатів. Суд був оточений близько 300 представниками правоохоронних органів, які не пускали на територію суду ані активістів, ані журналістів.