Суд дозволив затримати Мельниченка й арештував його майно та рахунки

18.09.2018

Печерський районний суд Києва ще у травні повторно надав дозвіл Генеральній прокуратурі України на затримання екс-майора УДО Миколи Мельниченка для приводу його до суду у розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту. Про це йдеться у рішенні суду.

Згідно з ухвалою суду, Мельниченка підозрюють у вчиненні державної зради у формі шпигунства, розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 209 КК України.

Про це пише УНН.

Зазначається, що ще 25 листопада 2016 року його оголосили у всеукраїнський розшук.

22 лютого 2017 року слідство підготувало запит до Департаменту юстиції США для встановлення місцеперебування Мельниченка й проведення з ним відповідними американськими органами слідчих й процесуальних дій.

Також 14 квітня 2017 року до Інтерполу були направлені матеріали для оголошення його у міжнародний розшук.

У рішенні вказано, що 16 травня 2018 року Печерський районний суд Києва повторно надав дозвіл на затримання Мельниченка для приведення його в суд, де йому обиратимуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Крім того, 10 вересня цього року суд ухвалив кілька рішень про арешт майна Мельниченка. Зокрема, суд арештував два автомобілі LEXUS, TOYOTA CAMRY, три сідлові тягачі DAF FT XF105, напівпричепи тощо.

Накладено арешт на дві квартири, житловий будинок та земельну ділянку. Також накладено арешти на рахунки Мельниченка у “ПриватБанку”.