Суд дозволив виїмку по газовій справі Дубневичів

28.08.2017

Детективи Національного антикорупційного бюро отримали дозвіл на вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні НКРЕКП, і можуть стати прямими доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ нардепів Богдана та Ярослава Дубневичів. Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києві від 21 серпня 2017 року, – передають «Наші гроші».

Суд визнав обґрунтованими посилання детектива НАБУ на те, що тимчасовий доступ до документів НКРЕКП, а також можливість їх вилучення, сприятиме Антикорупційному бюро у проведенні повноцінного досудового розслідування. У подальшому детективи зможуть використовувати документи як прямі докази у кримінальному провадженні.

Йдеться про форми звітності та відкориговані форми звітності (місячні і квартальні), які «Енергія-Новояворівськ» подавала до НКРЕКП протягом 2014-2015 років.

Нагадаємо, схема, яку розслідує НАБУ, побудована на різниці в тарифах для різних категорій споживачів газу «Нафтогазу України».

У 2013-2014 роках газ для підприємств ТКЕ для теплозабезпечення населення коштував 1 309 грн за тисячу кубометрів, тоді як ціна газу для промисловості була вищою у 3-6 разів (від 4 154 до 7 660 грн). У 2015 році ціновий розрив між цими двома категоріями виглядав наступним чином: 2 994 грн проти 7 400-11 333 грн за тис куб м.
Як підозрюють правоохоронці, «Енергія-Новий Розділ» та НВП «Енергія-Новояворівськ», які володіють Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у Львівській області, використовували пільговий газ для виробництва електроенергії, яку потім збували на оптовому ринку.

Нагадаємо, ТОВ НВП «Енергія – Новояворівськ» належить ТОВ «АПП “Львівське”» (92,36%), МКП «Новояворівськтеплокомуненерго» (3,15%), Новояворівському КП «Міські електричні мережі» (4,49%). Бенефіціарними власниками є Богдан та Ярослав Дубневичі. Вони ж є кінцевими вигодоодержувачами у ТОВ «Енергія-Новий Розділ».