Справи екс-суддів Бачуна і Бараненка повторно розгляне ВАСУ

04.07.2017

Справи екс-голови Окружного адмінсуду Олега Бачуна і екс-судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Бараненка будуть повторно розглянуті Вищим адміністративним судом України. Таке рішення 3 липня на спільному засіданні всіх палат виніс Верховний Суд України за результатами розгляду заяв колишніх суддів. Згадувані судді звернулися для відновлення своїх прав після рішення Європейського суду з прав людини «Куликов проти України» від 19 січня 2017 року. Про це повідомляє «Судебно-юридическая газета».

На засіданні представник Олега Бачуна Микола Пашинський наполягав на поновленні Бачуна на посаді судді саме рішенням Верховного Суду України. Наголосив, що в 2010 році тодішній голова Окружного адміністративного суду Олег Бачун став жертвою політичної розправи з боку влади країни. У числі тих, хто домагався звільнення останнього адвокат назвав голову Вищої ради юстиції  2010-2013 років Володимира Колесниченка та колишнього заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова.

Однак Верховний Суд вирішив інакше, а саме скасував колишню постанову Вищого адміністративного суду від 2010 року, якою залишено в силі рішення про звільнення Олега Бачуна, і направив справу на новий розгляд до Вищого адміністративного суду.

Аналогічне рішення Верховний Суд прийняв і щодо Ігоря Бараненка, якого на засіданні не було.
Нагадаємо, що судді Олег Бачун і Ігор Бараненко були звільнені з різних причин у 2010 році за порушення присяги.

Вчора також розглянули заяви ще трьох колишніх суддів: судді Кіровського райсуду міста Дніпропетровська Лілії Васіної, колишнього судді Шевченківського райсуду міста Києва Кирила Кормушина і судді Генічеського райсуду Херсонської області Юрія Стребкова. У всіх трьох випадках Верховний Суд України вирішив тільки скасувати рішення Вищого адміністративного суду і направити справи до цього суду на новий розгляд.