Справа Януковича: суд відклав розгляд

26.06.2017

Оболонський райсуд Києва під головуванням судді Владислава Дев’ятко почав розгляд по суті справи про держраду Януковича,- повідомляє «Українська правда».

Однак, через півгодини судового засідання суддя відклав його до 29 червня.

Прокуратура просила суд про початок заочного судового провадження стосовно Януковича, оскільки він, знаючи про справу проти нього, переховується від слідства.

У свою чергу адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що клопотання прокурора було передчасним, тому що це перше судове засідання по суті, на яке не з’явився Янукович. За його словами, відповідно до ст. 139 КПК для заочного засідання потрібні дві неявки в суд по суті.

Натомість головуючий суддя запитав адвоката, чи його підзахисний готовий взяти участь у судовому засіданні, на що адвокат сказав, що лише дистанційно.

Так, Януковича звинувачують у держзраді, корупції, зловживанні владою – але суд поки розглядає лише справу про держзраду на підставі звернення Януковича до російської влади у 2014 році. Справу щодо злочинів Януковича проти учасників Євромайдану ГПУ планує передати до суду одразу після вироку суду у справі про держзраду.