Розенблат купував житомирські суди?

03.08.2017

Нардеп Борислав Розенблат дав хабарів за загальну суму 55 тисяч доларів за те, щоб працівники прокуратури та суду скасували спеціальні дозволи на користування бурштиновими надрами низці приватних компаній, – передає Еспресо.

За матеріалами НАБУ, нардеп Розенблат двічі отримав від підставного агента «Катерини» гроші для хабарів житомирським прокурорам та суддям. Суди в свою чергу не барилися і оперативно скасували 6 спеціальних дозволів приватним фірмам.

21 квітня Розенблат розповів агенту «Катерині», що судді отримали гроші за ухвалення потрібних рішень в першій інстанції. Це агенту підтвердив і помічник нардепа, який забезпечував юридичні послуги, Тимур Крюков: «Так, ми виграли. В одне засідання відмінили спецдозвіл. Шість всього спецдозволів від трьох фірм. І одне ось вчора в одне засідання відмінили».

А вже менше, ніж за два місяці нардеп отримав від агента ще 30 тисяч доларів для підкупу суддів в наступних інстанціях, щоб відібрати у конкурентів спецдозволи, тобто фактично бурштиновий бізнес.

Наразі НАБУ не озвучує назви фірм, яким через хабарі судді скасували законні спецдозволи. Проте ймовірно у цій справі йдеться про «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг» та «Надра Галичини». Саме ці фірми згадує Борислав Розенблат у своїх постах.