Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sudivstvo/public_html/wp-content/themes/frags/functions.php on line 56
НАБУ програло апеляцію в Верховному Суді
Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sudivstvo/public_html/wp-includes/media.php on line 758

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sudivstvo/public_html/wp-includes/media.php on line 764

НАБУ програло апеляцію в Верховному Суді

29.03.2018

Вперше в історії України НАБУ програло справу в Верховному Суді. У четвер, 29 березня, Велика палата Верховного Суду відхилила скаргу Національного антикорупційного бюро (НАБУ) на рішення Вищої ради правосуддя про втручання в діяльність заступника голови Окружного адміністративного суду Києва Євгена Аблова. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

Нагадаємо, в провадженні судді Євгена Аблова перебувала адміністративна справа за позовом громадської організації до НАБУ. Справа стосувалася визнання протиправними та скасування результатів виборів до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро. У цій справі НАБУ виступало третьою особою.

Як зазначає суддя Євген Аблов, детектив НАБУ відкрив щодо нього кримінальне провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 386-2 КК України. Суддя вважає, що детектив НАБУ незаконно вчинив дії з реєстрації кримінального провадження з метою втручання в здійснення правосуддя. 9 листопада 2017 року Вища рада правосуддя розглянула відповідну скаргу Євгенія Аблова про втручання в його діяльність і ухвалила рішення внести директору Національного антикорупційного бюро подання про притягнення до відповідальності осіб, якими скоєно щодо судді Євгена Аблова дії, що порушують гарантії незалежності суддів.

Однак НАБУ оскаржило це рішення ВРП у Верховному Суді. У четвер, 29 березня, Велика палата Верховного Суду ухвалила рішення залишити рішення ВРП без зміни, а скаргу НАБУ відхилити.

Факт втручання визнала і Вища рада правосуддя своїм рішенням. Тепер залишається відкритим питання, чому ВРП не реагує на те, що НАБУ так і не розглянуло подання про притягнення до відповідальності співробітників НАБУ і не дало відповідь на результати цього розгляду, як того вимагає закон. Нагадаємо, НАБУ відповідно до Закону «Про Вищу раду правосуддя», зобов’язане розглянути подання протягом 10 днів, причому його оскарження не зупиняє процедуру розгляду.