На Волині суддя з “темним минулим” розглянув справу хабарників?

07.09.2017

У Луцькому міськрайонному суді розглянули подання прокуратури Волинської області щодо обрання міри запобіжного заходу трьом підозрюваним у хабарництві на Горохівщині: голові райдержадміністрації Любові Матвеєвій, голові райради Тарасові Щерблюку і начальнику відділу Держгеокадастру Сергію Рубасі. Їх було затримано прокурорами, поліцейськими та детективами САП під час отримання хабара в сумі 7 тисяч доларів США, – пише «Волинське агентство розслідувань».

Джерело повідомило, що справу має розглядати суддя Олег Ющук. На разі, 1 з 3 запланованих на 6 вересня справ суддя уже розглянув.

Цікаво, що цьому судді в листопаді 2016 році прокуратура оголосила підозру у скоєнні правопорушення щодо ухвалення завідомо неправосудної ухвали: буцімто звільнив з-під варти громадянина Дмитрука, який вчинив злочин за межами України та перебував у зв’язку з цим у розшуку.

У квітні цього року Вища рада правосуддя ухвалила відмовити у задоволенні клопотання про відсторонення судді у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності:

«Під час засідання було встановлено, що розслідування кримінальної справи триває, проводяться слідчі дії і наразі справа до суду не передана. З часу внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань даних про факт скоєння правопорушення за статтею 375 Кримінального кодексу України (постановлення завідомо неправосудного рішення), який інкримінується судді, – 27 жовтня 2015 року – минуло близько півтора року. На сьогодні Вища рада правосуддя не вбачає необхідності у відстороненні судді від здійснення правосуддя, оскільки, досліджуючи матеріали, ми не знайшли підтвердження викладеним у клопотанні Генеральної прокуратури мотивам для такого відсторонення, зокрема щодо того, що суддя може використовувати свою посаду для створення перешкод у розслідуванні, може вчинити інші аналогічні правопорушення».

Тому розгляд міри запобіжного заходу трьом підозрюваним саме цим суддею обіцяє бути дуже цікавим.