Харківська суддя успадкувала майно вартістю в 1 копійку

05.09.2017

Суд розглянув адміністративний протокол за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – порушення вимог фінансового контролю, складений на суддю Московського районного суду Харкова та звільнив її від відповідальності, – передає «Депо.Харків».

Так, 4 березня 2017 року суддя отримала спадщину: ділянку землі площею 0,0627 га у Кулиничах під Харковом, частину гаражу площею 32,3 кв. м. на вулиці Героїв Праці в Харкові, 1/6 частину квартири загальною площею 99,8 кв. м., частину квартири загальною площею 83,7 кв. м., житловий будинок загальною площею 50 кв. м., автомобіль марки Mersedes Bens 1991 року випуску.

Суддя невчасно поінформувала НАЗК про суттєві зміни в матеріальному становищі: не у 10-денний строк, а лише 26 квітня 2017 року.

У судовому засідання жінка свою винуватість не визнала, та пояснила, що Департаментом захисту економіки УЗЕ в Харківській області не надано до суду жодного доказу на підтвердження в її діях умислу на скоєння адміністративного правопорушення, як суб’єкта декларування.

Суддя зазначила, що вона не отримувала доходу, не придбала ніякого майна на суму, яке необхідно декларувати, а отримала безкоштовно частки майна після смерті свого чоловіка. Вважає, що у неї не було обов’язку оцінювати спадкове майно, вона не повинна сплачувати податки, оскільки отримала у власність майно безкоштовно.

При цьому суду вона надала довідку, що вартість успадкованого майна становить 0,01 грн.

Суд зазначив, що суддя майно отримала у спадок, тобто не купувала. Також у рішенні суду йдеться про те, що автор протоколу не надав жодного документа, який би свідчив про отримання суддею майна іншої вартості.

Таким чином, суд постановив провадження у справі стосовно судді Московського райсуду Харкова закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.