“Бурштинова справа”: судовий розгляд продовжено

22.06.2017

Солом’янський районний суд Києва продовжив розгляд у так званій бурштиновій справі, в якій фігурують народні депутати Максим Поляков із “Народного фронту” і Борислав Розенблат із БПП, – передає «ТСН».

Під вартою загалом уже 6 осіб. Наразі обрано міри запобіжного заходу двом підозрюваним – голові секретаріату організації “Депутатський контроль” Вадиму Руденку та помічниці нардепа Полякова Тетяні Любонько.

Руденка відправили за ґрати на два місяці.

Любонько може вийти під заставу. На думку слідчих, 28-річна дівчина отримала хабар у розмірі 7,5 тисяч доларів, які начебто призначалися депутатам Полякову і Розенблату за лобіювання інтересів компаній із видобутку бурштину. Нардепи пропонували узяти Любонько на поруки, та суд вирішив відправити її у СІЗО із можливістю вийти під заставу у 160 тисяч гривень, а також заборонив спілкуватися з нардепом Поляковим.

Стосовно інших 4 підозрюваних, то суд має ухвалити по них рішення.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив  схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від “Народного фронту” Максим Поляков. За словами очільника Бюро, за вказаною схемою під виглядом рекультивації із Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Депутатів Розенблата та Полякова хочуть позбавити недоторканності – вони обидва фігурують у бурштиновій справі. Відповідне подання вже підготували.

Фото з “ТСН”.