Журналісти знайшли у сім’ї судді Ємельянова нерухомість і мережу готелів у Європі

13.10.2017

Колишня дружина судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова Світлана володіє великою кількістю об’єктів нерухомості за кордоном, а також мережею готелів у Європі.

Як вдалося з’ясувати журналістам проекту “Схеми”, їй належать вілла в Анталії (Туреччина), квартира в Дубаї (ОАЕ), два готелі у Відні (Австрія), а також зареєстрована у Німеччині фірма, що управляє трьома готелями у Франкфурті-на-Майні, повідомляє «Дзеркало тижня».

В 2014 році після більш ніж 20 років шлюбу Ємельянов розлучився з дружиною. При цьому він продовжує відпочивати разом з нею за кордоном, що, на думку авторів програми, може вказувати на фіктивний характер розірвання шлюбу.

Віллу в комплексі Seashell Belek Elite Villas на березі Середземного моря в Туреччині Світлана Ємельянова придбала у 2011 році за суму, еквівалентну 250 тисячам доларів США. Через рік вона купила квартиру в комплексі Palm Jumeirah / North Residences у столиці Об’єднаних Арабських Еміратів за суму, еквівалентну 350 тисячам доларів США.

З квітня 2014 році екс-дружина судді є акціонером австрійських фірм AHL REAL PEU GmbH та AHL REAL KAV GmbH, яким відповідно належать готелі Prinz Eugen і Kavalier у Відні. Вартість кожного їх них у 2012 році перевищувала 4,5 млн євро.

В 2016 році Світлана Ємельянова стала співвласником компанії AVIAWEB GmbH, яка управляє трьома готелями мережі FAIR HOTEL у Франкфурті-на-Майні: Hotel Villa Diana, Hotel an der Messe та Hotel Europaallee.

Таким чином, більшу частину закордонної нерухомості Ємельянова придбала до розлучення з чоловіком. При цьому, згідно з податковими деклараціями, її дохід у 2001-2014 роках становив трохи більше 3 млн гривень.

Зараз Світлана Ємельянова з дітьми проживає у Відні, де її регулярно відвідує колишній чоловік. У 2015-2016 роках вони кілька разів разом літали з Києва за кордон: до Берліна, Відня Амстердама, Женеви, Стамбулу та Анталії.

Син Ємельянових є студентом приватного інституту Гліон у Швейцарії, рік навчання в якому коштує 40 тисяч доларів.

Світлана Ємельянова відмовилася відповідати на запит журналістів про походження коштів, на які вона придбала нерухомість. Артур Ємельянов, у свою чергу, обіцяв поспілкуватися з журналістами, але потім відмовився. Він також погрожував авторам програми “Схеми” судовим розглядом у разі виходу сюжету в ефір до того, як він вважатиме за можливе відповісти на їхні запитання.

Як повідомлялося, 18 жовтня 2016 року співробітники Генпрокуратури повідомили про підозру у вчиненні злочинів суддям Вищого господарського суду України Артуру Ємельянову і Віктору Татькову, які в 2011-2014 році займали посади голови суду та заступника голови.

За даними ГПУ, судді підозрюються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 2 ст. 376-1 (незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду) КК України.

Розгляд справи в суді по суті досі не розпочався, а протягом весни-літа 2017 року, за даними ЗМІ, Ємельянова поновили на посаді, а також не стали продовжувати йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Підтвердженням даного факту є те, що в червні суддя, який перебуває під слідством, літав до Відня.