ВРП пригальмувало Сімоненко і Ко у призначенні до Верховного Суду

29.09.2017

Нарешті Вища рада правосуддя оголосила про своє рішення внести Президентові України подання про призначення 111 суддів до нового Верховного суду. Зі 120 претендентів, відібраних ВККС. Таке рішення оголосив голова ВРП Ігор Бенедисюк, передає УНН.

Вища рада правосуддя внесе на розгляд Президентові України 29 кандидатів на посади суддів до касаційного господарського суду у складі Верховного суду. При цьому було відмовлено у внесенні подання кандидатові Володимиру Матюхіну.

Про призначення на посаду суддів касаційного кримінального суду у складі ВС буде внесено 28 кандидатів, але відмовлено кандидатові Тетяні Франтовській, а щодо Олександри Яновської – відкладено.

До касаційного цивільного суду у складі ВС – 26 кандидатів, відкладено питання щодо внесення подання Главі держави – Валентині Сімоненко, Ользі Ступак, Сергію Погрібному, Вадиму Коротуну. Мабуть, на членів ВРП так вплинув мотиваційний лист голови Ради суддів.

Також ВРП ухвалила внести подання Президентові про призначення суддів касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду – 28 кандидатів, а питання щодо внесення подання Главі держави щодо 2 кандидатів відкладено.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила 120 переможців конкурсу на посаду суддів нового Верховного cуду. ВККСУ відправила до ВРП рекомендації по 120 кандидатах про призначення їх суддями відповідних касаційних судів у складі Верховного суду – адміністративного, господарського, кримінального і цивільного – по 30 суддів в кожному з перерахованих судів.