Суддя у борошні. Що відомо про борошняного терориста?

24.01.2018

Днями суддю Київського апеляційного суду Олену Лапчевську на очах у враженої публіки з ніг до голови обсипали білим порошком.

Суддю обсипали борошном першої категорії прямо під час судового засідання у справі «Голова громадської організації “Не мовчи” Орест Гаранджа проти депутата Київради від партії “Свобода” Ігоря Мірошниченка».

Гаранжа кидає у суддю Лапчевську пакет з борошном

Гаранжа з особливою жорстокістю кидає у суддю пакет з борошном. Присутні в шоці.

Свій крок активіст пояснив не прагненням зібрати кілька зайвих лайків у Фейсбуці, а, звісно, ж боротьбою проти корупції. «Шановна громадо, – заявив він, поки Лапчевська намагалася розібратися, у чому її щойно обробили, – зараз я зробив порушення правопорядку у зв’язку з тим, що у нас нема верховенства права. На жаль. І ми повинні боротися з цим. Я готовий нести відповідальність».

Хто ж такий цей виконавець політичних перфомансів? Орест Гаранжа очолює громадську організацію «Не мовчи», яка, як видно з їхньої сторінки у Фейсбуці, бореться за все хороше потроху.

ГО «Не мовчи» бореться за світле майбутнє. Стандартний набір: справедлива влада, позитивні зміни, рідна земля і спадщина предків.

ГО «Не мовчи» бореться за світле майбутнє. Стандартний набір: справедлива влада, позитивні зміни, рідна земля і спадщина предків.

З відео, розміщених на сторінці, видно, що активісти чіпляються до російськомовного персоналу магазинів та кав’ярень з вимогою перейти на українську. Але відгуки на діяльність організації більш ніж красномовні. Користувачам соцмережі, можливо, і до вподоби мета «Не мовчи», але засоби її досягнення вони точно не схвалюють:

«Необхідно не знущатись над людьми, а іти до керівництва країни, та за***бувати наших держновладців».

«Дурні! Підіть і купить мізки на базарі, а то власних не маєте!»

«Наміри гарні, а освіти не вистачає. Ви не ті, хто щось може змінити»

Справді, методи Гаранжі трохи сумнівні. Наприклад, з тим самим Мірошниченком у нього склалася довга історія стосунків.

У жовтні 2015 року Гаранджа облив екс-нардепа зеленкою біля будівлі Печерського суду в Києві.

У жовтні 2015 року Гаранджа облив екс-нардепа зеленкою біля будівлі Печерського суду в Києві.

Мірошниченко після того, як його облили зеленкою.

У квітні 2016 року той самий Гаранжа облив Мірошниченка фекаліями в будівлі Київради під час засідання комісії Київради з питань екологічної політики.

Кадр з відео, де Гаранжа (з оголеною спиною) виливає на Мірошниченко фекалії.

Кадр з відео, де Гаранжа (з оголеною спиною) виливає на Мірошниченко фекалії.

В цьому світлі, варто оцінити рішучість судді Лапчевської, яка, незважаючи на борошно, таки винесла рішення у справі.

Звісно, можна зрозуміти медіа-логіку Гаранжі. Просто говорити про корупцію і собака на перехресті може, і це нікому не цікаво. А от облити когось какахами – нібито інша річ.

Але масштаб якийсь не той! В нашому медіатизованому суспільстві борошном на суддівській мантії, знятим на мобільний телефон, нікого не здивуєш. Хлопці, треба серйозніше підходити до справи! А слабо обсипати суддів тим самим «білим порошком», щоб, наприклад, продемонструвати абсурдність їхніх рішень? Про вас написали би ВВС і CNN!

А якщо серйозно, то такий хуліганський активізм дискредитує саму ідею громадянського суспільства. Бо не гівном і навіть не борошном робляться системні зміни в країні.

 

Ігор Осика, для «Суддівства»