ГПУ відкрила справу проти Ситника, НАБУ – проти Луценка

17.11.2017

Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактом ймовірного незаконного збагачення Генерального прокурора Юрія Луценка, про це повідомляє ТВі.

За ухвалою суду, яка зобов’язала внести відомості до ЄРДР, детективи внесли ці відомості, і розпочато розслідування за фактом ймовірного незаконного збагачення», – розповіла речниця НАБУ Світлана Оліфіра. За її словами, справа стосується саме Генпрокурора і порушена 30 жовтня за ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу. Речниця повідомила, що відповідне рішення ухвалив Солом’янський районний суд Києва у жовтні.

В свою чергу, колишній заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін написав у Facebook, що ця справа порушена за його зверненням. «За моєю заявою НАБУ зареєструвало і почало розслідування кримінального провадження про незаконне збагачення Генпрокурора Луценко», – заявив він. До свого посту Кузьмін додав листа від НАБУ, де йому повідомляють про відкриття провадження. Він додав, що це вже п’ята справа, порушена проти Луценка за його заявами.

Водночас Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника за зверненням депутатки від «Народного фронту» Олени Масоріної. Про це свідчать дані витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно з цими даними, провадження було зареєстровано в ЄРДР 16 листопада з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 238 Кримінального кодексу, а саме – «Розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства».

Масоріна стверджує, що Ситник влітку 2017 року надав групі журналістів неофіційне інтерв’ю, в ході якого повідомив обставини та подробиці досудового розслідування у ряді резонансних кримінальних проваджень, які ганьблять людину, принижують її честь та гідність.

Зокрема – у кримінальному провадженні щодо в минулому військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика за його обвинуваченням у незаконному збагаченні Ситник розголосив відомості про обставини особистого життя Ірини Німець – цивільної дружини Кулика, які ганьблять її як людину. Розголошені Ситником відомості, які стали йому відомі в результаті прослуховування телефону Німець, не були розсекречені у встановленому законом порядку, а тому мали статус державної таємниці», – йдеться у фабулі справи.

В Генеральній прокуратурі підтвердили, що Управлінням з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому 16.11.2017 за зверненням народного депутата України Масоріної О. С. та заявою Німець І. В. За даними ГПУ, проведення службовими особами Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій стосовно Німець І. В. призвело до порушення недоторканості приватного життя, таємниці її листування та телефонних розмов. А також до розголошення даних досудового розслідування, що ганьблять честь і гідність останньої, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 163, ч. 1 ст. 182, ч. 1 ст. 328, ч. 2 ст. 387 КК України.

Досудове розслідування триває, зазначили в ГПУ.

Як відомо, журналісти повідомляли, що директор НАБУ Артем Ситник не вказав у декларації квартиру своєї дружини, яку та придбала 2006 р.