Двоє переможців конкурсу у ВС відпустили Пукача

08.11.2017

Двоє переможців конкурсу у Верховний суд – Сергій Слинько та Станіслав Кравченко – у 2003 році звільнили з-під варти Олексія Пукача. Це дало убивці Георгія Гонгадзе можливість утекти, пише «Українська правда», посилаючись на пост адвоката Романа Маселка у Facebook.

“Ви думаєте, справи державної ваги доручають випадковим людям ? Суддя С. Слинько, який у 2012 судив Юрія Луценка, відточував свої вміння виносити  ̶п̶о̶т̶р̶і̶б̶н̶і̶  законні рішення ще у 2003 році”, – зазначає він. “Тоді вони разом з іншим майбутнім суддею “оновленого” Верховного суду С.І.Кравченком змінили утримання Пукача під вартою на підписку про невиїзд, що дало йому можливість потім утекти і переховуватись аж до липня 2009 року”, – уточнює Маселко.

Як випливає з досьє, яке «Суддівство» зібрало на Сергія Слинька, він розглядав низку резонансних справ.

Так у 2005 р. Слинько, будучи суддею Апеляційного суду м. Києва, ухвалював рішення про арешт тогочасного голови Донецької облради Бориса Колеснікова, якому інкримінували вимагання акцій донецького торгового центру «Білий лебідь».

2013 р. розглядав касаційну скаргу на вирок колишньому депутатові Луганської міськради Роману Ландикові, якого за побиття дівчини засуджено до 3 років позбавлення волі зі звільненням від покарання на випробувальний термін 2 роки.

У 2013 році суддя Слинько був головуючим у складі колегії суддів, яка здійснювала розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Юрія Луценка щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Європейські інституції розцінили вирок Луценку та судовий процес у цілому як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Також у 2014 р. суддя Слинько був у складі колегії суддів, яка ухвалила рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають у підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.