Двох луцьких суддів спіймали на хабарі  –  ЗМІ

16.03.2018

Вчора суддів Луцького міськрайонного суду спіймали на отриманні хабарів. Затримали їх близько 18:00 прямо в приміщенні Луцького міськрайонного суду. Про це, посилаючись на власні джерела, повідомляє видання «Під прицілом».

Відповідно до попередньої інформації, судді вимагали 500 доларів США за непритягнення до адміністративної відповідальності правопорушника за водіння у нетверезому стані (ст. 130 КУАП).

Операція по затриманню суддів була здійснена завдяки спільній координації зусиль працівниками прокуратури, столичного та місцевого Управління захисту економіки.

Джерела наближені до правоохоронних органів повідомляють, що мова, очевидно, йде про суддів Олега Ющука та Андрія Сівчука.

Волинські ЗМІ повідомляють, що ці судді Луцького лише за минулий рік не притягнули до адміністративної відповідальності близько 60 водіїв, які їздили напідпитку. Водночас самим служителям Феміди виписували постанови за адміністративні правопорушення, зокрема і за п’яне водіння, та оголошували про підозру.

За кермування напідпитку, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів водієві, який впіймався вперше, загрожує позбавлення водійських прав терміном на рік і штраф у розмірі 10,2 тис. грн. За повторне правопорушення водієві доведеться сплатити вже 20,4 тис. грн і втратити право керувати автомобілем протягом трьох років.

Так, за минулий рік згадані судді стали лідерами (серед суддів Луцького міськрайонного суду) за кількістю закритих справ відносно такого виду правопорушень. Серед 108 справ Андрій Сівчук тільки через закінчення строків закрив 43 справи. Ще 5 закрив через відсутність складу правопорушення, а в 9 випадках порушникам призначив громадські роботи. Також були випадки, що суддя обмежився тільки усним попередженням, коли порушник у суді заявив, що сп’янів від ліків.

Своєю чергою, Олег Ющук у 2017 році не позбавив права керувати транспортним засобом 24 із 74 водіїв, яких затримали п’яними за кермом. Із усіх справ служитель Феміди 4 закрив за відсутністю складу правопорушення, 8 – у зв’язку із закінченням строків, 4 повернув на доопрацювання, у 5 випадках передав порушників на поруки трудового колективу, ще трьом призначив громадські роботи.

Суддя звільнив від адміністративної відповідальності, зокрема, доцента кафедри документознавства Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Олену Герасимчук, лікаря Луцького клінічного пологового будинку Юрія Шворака та підприємця, члена Волинської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Ігоря Москалика.

Водночас, повідомляється, що самого Андрія Сівчука за різні порушення, зокрема й за нетверезе водіння, неодноразово зупиняли працівники патрульної поліції. Наприклад, у серпні 2016 року суддю оштрафували за порушення правил дорожнього руху, а пізніше виписали постанову за кермування напідпитку.

А у вересні 2017 року Сівчук у стані алкогольного сп’яніння перетнув на червоний сигнал світлофора залізничний переїзд. Однак у всіх випадках (у цілому йдеться про 5 адміністративних матеріалів) суддю позбавляли покарання за вчинені правопорушення.

Що стосується судді Олега Ющука, то його підозрювали у винесенні завідомо неправосудної ухвали. Про підозру йому прокуратура оголошувала у 2016 році.