ВРП знає, як можна потрапити до нового Верховного Суду в обхід конкурсу. І мовчить
17.05.2017
Щоб потрапити до нового Верховного Суду поза конкурсом, судді вищого суду потрібно просто написати заяву про згоду на переведення до ВСУ. Про йдеться у журналістському розслідуванні, проведеному командою ТВі.
За інформацією видання, існує правова колізія, яка дозволяє суддям вищих суддів просто перейти на роботу до нового Верховного Суду в обхід конкурсу. Як відомо, судова реформа передбачає реорганізацію судів. Низка судів (а саме Верховний Суд, Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд і Вищий адмінсуд) ліквідовується. На їхній базі утворюється новий Верховний Суд України, до якого під прицілом телекамер проводиться конкурс.
Однак журналісти наголошують, що суддів, які працюють у вищих судах, не можна просто так звільнити всупереч їхній волі. «Суддю мають перевести до іншого суду такого ж рівня без конкурсу (ч. 3 ст. 82 чинного Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)», – йдеться в статті.
Отже, «щоб потрапити до нового Верховного Суду поза конкурсом, судді, який на разі працює у вищих судах, варто просто написати заяву про згоду на переведення до ВСУ», – наголошують у тексті.
Видання, посилаючись на свої джерела у Вищій раді правосуддя, повідомляє, що цією схемою намагається скористатися нинішній суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду з розгляду цивільних і кримінальних справ Колесниченко Володимир Миколайович. Він направив відповідного листа до ВРП. Щоправда, в порядку денному засідання ВРП за 23 травня стоїть питання про звільнення Володимира Колесниченка, адже він не пройшов люстраційну перевірку.
Журналісти переконані, що ця правова колізія закладена у закон про судоустрій не просто так. «Можливо, це – план «Б», якщо конкурс до Верховного Суду піде не так. Адже конкурсний відбір суддів теж можна критикувати, – йдеться в розслідуванні. – У ЗМІ і соцмережах постійно читаємо закиди активістів до ВККС, яка нібито заплющує очі на «гріхи» деяких кандидатів, і водночас бачимо заангажованість Громадської ради доброчесності… Та й питання, чи може адвокат чи викладач провінційного вишу (а таких було багато серед конкурсантів) сходу перекваліфікуватися на суддю найвищої інстанції – залишається відкритим».