Політична (не)доброчесність
12.04.2017
Сьогодні о 14.00 Громадська рада доброчесності оприлюднить перші висновки щодо кандидатів до Верховного Суду. Член ГРД Наталя Соколенко заявила, що члени ГРД «готові до потоків чорнухи і погроз на нашу адресу, бо багато кандидатів, особливо з числа суддів, сьогодні будуть злі на нас. Але ми готові, бо були свідомі, куди й на що йдемо».
Членів ГРД часто звинувачували в упередженості та політичній нейтральності. «Суддівство» вирішило проаналізувати, що є критеріями політичної нейтральності. Так, аналіз положень законів України «Про запобігання корупції», «Про Вищу раду правосуддя», «Про державну службу», «Про Національну поліцію» дає підстави говорити, що особа може вважатися «політично нейтральною», якщо вона уникає демонстрації у будь-якому вигляді власних політичних переконань або поглядів, не використовує службові повноваження в інтересах політичних партій чи їх осередків або окремих політиків, не є членом організації, яка має політичні цілі, є незалежною від рішень, заяв чи позицій політичних партій та громадських об’єднань тощо.
Чи можемо ми сказати про таке відносно членів ГРД?
На сайті ЦВК є інформація, що Наталія Соколенко (член ГРД), Марина Соловйова (член ГРД), як і Віталій Шабунін та Ігор Пукшин (!!!!) йшли на вибори до парламенту від політичної партії “Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)”, при чому Марина Соловйова виявилась ще і членом цієї партії та була безпосередньо помічником Анатолія Гриценка.
Роман Куйбіда виявився помічником трьох депутатів від депутатів фракції «НАША УКРАЇНА».
Маслов Леонід Клавдійович – чинний помічник депутата від фракції «Самопоміч».
Варишко Петро Васильович – чинний помічник народного депутата Барни – Блок Петра Порошенка.
Член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков має близькі стосунки з депутатами Оксаною Сироїд («Самопоміч»), Леонідом Емцем («Народний Фронт»), Єгором Соболєвим («Самопоміч») та іншими депутатами, написав у своєму фейсбуці «політичні аспекти – за означенням предмет роботи РПР».
Чому Вища кваліфікаційна комісія суддів України свідомо допустило входження до складу Громадської ради доброчесності осіб, пов’язаних з політикою? На нашу думку, це не відповідає закону та ставить під сумнів легітимність будь-якого висновку ГРД.
Фото: grd.gov.ua