1.    
  2.     Хто гальмує призначення суддів? Президент? ВРП?

Хто гальмує призначення суддів? Президент? ВРП?

25.05.2017

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час доповіді про діяльність органів прокуратури у парламенті однією з причин незадовільного стану справ із ухваленням вироків суддями за позовами правоохоронців назвав чисельність суддів у судах. «Для прикладу, в Дарницькому, Оболонському та Подільському районних судах столиці є лише чотири судді, п’ять суддів – у Голосіївському, Печерському та Соломʼянському районних судах», – зазначив Генеральний прокурор.

Зміни до Конституції в частині правосуддя, нові закони «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя» нібито мали б зрушити з «мертвої точки» питання призначення суддів. Однак, не зважаючи на наявні подання ВРП, Президент України не поспішає видавати відповідні укази. Чи то Вища рада правосуддя не поспішає направляти відповідні матеріали Президентові. Проте кому вигідний «кадровий голод» в судах? І чому мають місце такі зволікання?

Стаття 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, що Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

Свої перші рішення щодо призначення суддів Вища рада правосуддя ухвалила ще наприкінці січня 2017 року. А перші Укази Президента щодо призначення 113 служителів Феміди датовані початком квітня 2017 року.  З цього часу ВРП ухвалила рішення ще приблизно з 130 осіб, проте – віз і нині там.

Вбачається, що порушення строків, визначених у статті 80 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», не має правових наслідків. Проте, наші джерела у ВРП говорять, що вказівка «притримати» відповідні подання лунає саме з Банкової.

Пояснити вказане з точки зору логіки та здорового глузду – важко. Однак, факт залишається фактом.

Іван Денисенко