Судді в “слинявчиках”: Реакція соцмереж на нову форму суддів Верховного Суду

19.01.2018

Днями Касаційний господарський суд Верховного Суду виніс своє перше рішення по суті справи. А громадськість змогла нарешті подивитися, як виглядають нові судді Верховного Суду у своїй новій формі, себто мантіях.

Як відомо, покращені мантії затвердили ще в середині грудня на засіданні Ради суддів України. Мантія судді Верховного Суду має бути «із тонкої костюмної тканини середньої щільності темно-синього кольору. Вона матиме трапецієподібний силует, що значно збільшується в об’ємі за рахунок м’яких складок, які розходяться донизу від плечових швів поличок і спинки».

У новому Верховному Суді мантії стали синіми.

На практиці це виглядає так.

Судді Верховного Суду Богдан Львов, Ірина Булгакова та Валерій Суховий не виглядають сильно натхненними у нових мантіях. Фото з репортажу “Судово-юридичної газети”.

Темно-синю мантію, до якої кріпиться біла манішка, а потім згори все увінчується нагрудним знаком на жовто-блакитній стрічці жваво обговорювали на ФБ-стіні редакторки «Судово-юридичної газети» Наталі Мамченко.

Дизайнерам суддівської уніформи закидали схожість на мантії суддів країни-агресора.

Або навпаки – схожість з мантіями служителів Феміди Європейського суду з прав людини, яку розцінили як заявлений вектор на дотримання європейських стандартів у судовій практиці.

Але найбільше фейсбук-спільноту обурили манишки-«слинявчики». «Несмак вищого ґатунку. На “слюнявчику” – суддівський знак(((. Наліпили все на купу, можу підказати до завершення образу – білої перуки бракує», – зауважила користувачка Людмила Безусова-Попович. «Видно, тендер на пошив слинявчиків виграли ті, хто рюкзаки шиє», – підкреслила Тетяна Величко.

«Гламурнєнько. І соплі можна витерти:)))», – додав Дмитро Хілюк.

«А може, мантії поміняли, щоб всі помітили, що реформа все таки відбулася?», – зауважив інший користувач.

 

Ганна Попович, для “Суддівства”