Майбутнім членам ВККС та ВРП варто проходити стажування?

17.10.2017

Майбутнім членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів варто проходити стажування, адже ця робота стає все більше відповідальної і вимагає неабиякої витривалості. Про це заявив секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка під час чернігівського регіонального судового форуму «Самоврядування суддів — гарантія незалежності», організованого Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України спільно з Асоціацією правників України. Про перебіг Форуму повідомляє видання «Закон і бізнес».

«Комісія та ВРП стають серйозними органами в судовій системі, до діяльності яких не можна підходити з міркою, яка була вживана 3—5 років тому», — впевнений секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка.

«Зараз робота в комісії — це досить серйозний тягар, з великим фізичним і психологічним навантаженням. Робота потребує від людей високих організаційних умінь, швидкого мислення. Оскільки суддівська квота у ВККС — 8 осіб, уже потрібно починати думати, ким ви, судді, заповнюватиме майбутній склад комісії», — підкреслив Щотка.

За його словами, особа ще до початку роботи у ВККС має розуміти, що відбувається в стінах цього органу, які процедури він здійснює. А також знати, що таке, наприклад, «когнітивні якості особистості» чи  «інтегративність».

«Ми оперуємо цими поняттями. Тому сьогодні потрібно думати над новою моделлю обрання членів ВККС, щоб людина, яка прийде в комісію, була обізнана з процедурами, які проводить цей орган. Тим, хто матиме бажання прийти в комісію, я б порадив усе ж таки до того поцікавитися її роботою, що і як в нас відбувається. Зважити, чи ця робота з надмірним навантаженням і постійними стресами для вас», — порадив секретар кваліфпалати.