Шевчук Станіслав Володимирович

1 Бал2 Бали3 Бали4 Балів5 Балів (Дайте оцінку)
Loading...
| 842
Голова Конституційного Суду України

Станіслав Шевчук народився 11 червня 1969 року у Харкові.

 

Освіта та наукова діяльність:

У 1993 році закінчив Українську юридичну академію (нині — Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»). Згодом закінчив аспірантуру у цій Академії за спеціальністю «Теорія та історія держави і права, історія політичних і правових учень».

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Делегування державних повноважень», а у 2008 році — дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему «Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади».

Автор декількох монографій і десятків наукових статей.

Перший заступник голови Редакційної ради журналу «Європейський Суд з прав людини. Судова практика», входить до складів редколегій таких юридичних журналів як «Вісник Конституційного Суду України», «Право України», «Судова практика», «Українське право», «Вибори і демократія», «Наукові записки НаУКМА. Юридичні науки», «Свобода висловлювання та приватність», «Студентський юридичний журнал», є членом Науково-експертної ради Комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції та Науково-консультативної ради при Верховному Суді України, був членом та секретарем Міжвідомчої координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, членом Національної Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (2005—2010).

Проводив наукові дослідження та стажування в Університеті Дюка (США), Університеті Чикаго (США), Університеті Бірмінгему (Велика Британія), Університеті Лювену (Бельгія), Інституті Макса Планка (ФРН) з питань порівняльного конституційного права, філософії права та прав людини, працював експертом ООН у Місії ООН у республіці Таджикистан, надавав експертну допомогу Національній Комісії з примирення цієї республіки, брав участь як член міжнародних делегацій України (зокрема, на Гаазькій дипломатичній конференції з питань міжнародного приватного права), працював експертом Світового Банку, радником з правових питань, керівником відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

 

Кар’єра:

З 1996 по 1997 рік – асистент кафедри теорії держави та права Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

З 1997 по 2000 р. – науковий консультант судді Конституційного Суду України.

З 2000 по 2003 р. – директор Центру порівняльного права та його правонаступника — Центру європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України, основною метою діяльності якого було науково-експертне, інформаційне та методологічне забезпечення європейської інтеграції України у правовій сфері.

З 2004 по 2009 р. — професор кафедри публічного права Міжнародного Соломонового університету (м. Київ).

З 2009 р. — професор кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного Університету «Києво-Могилянська Академія».

У 2010 р. був обраний член-кореспондентом Національної Академії правових наук України на загальних зборах цієї Академії.

Протягом 2009 року та з 2012 року — суддя Європейського Суду з прав людини ad hoc від України.

З березня 2014 року – суддя Конституційного Суду України.

21 лютого 2018 року обраний Головою Конституційного Суду України.

 

Статки:

Згідно з декларацією про доходи за 2016 рік Шевчук з дружиною володіють квартирою у Києві у 70,8 кв.м. Також його дружина володіє земельною ділянкою у 7,2 соток та житловим будинком у 130 кв. м у Підгір’ї Івано-Франківської області. Сам Шевчук орендує житловий будинок у Києві (у комплексі відпочинку Пуща-Водиця) у 557,2 кв м, за який у 2016 році сплатив 1, 2 мільйони гривень.

Крім того з дружиною вони володіють автомобілем Tayota Corolla 2013 року.

Повідомляється, що у 2016 році Шевчук отримав заробітну плату у Конституційному суді на суму 333 803 гривень, заробітну плату за сумісництвом  – 59 647  гривень,  щомісячну довічну плату за звання члена-кореспондента НАПрНУ – 36 720 гривень та дохід від викладацької діяльності – 127 415 гривень.

Його дружина отримала з рідних джерел  загалом 745 716 гривень. Також вона має 390 тисяч гривень на рахунку у банку та 250 тисяч гривень готівкових коштів.

 

Родина:

ProSud звертає увагу на брата Станіслава Шевчука, Дениса, якого той вказав у декларації 2015р. у графі 4 “Члени сім’ї декларанта”.

Видання повідомляє, що Денис Одд (Шевчук) у 22 роки став начальником управління одного з найбільших газових трейдерів України ВАТ «Харківський індустріальний союз». Окрім цього, він був депутатом Харківської облради, начальником управління ДП «Газ України», лідером партії «Русь», керівником ТОВ «Агропромислова компанія «Київська Русь». В кінці 2016 р. його пов’язували із закордонною фірмою International Oil and Gas Company LLC цивільно-правовими правочинами.

На той момент Денис Одд мав у власності будинок площею майже 600м² у смт. Високий під Харковом, земельні ділянки 5508м² і 1983м² та гараж на 107,7м². .

Також ProSud називає його одним з “троянських коней”, за допомогою яких намагалися “злити” Євромайдан в 2013-му та вдало злили “Податковий майдан” у 2010р.

Видання наводить відео від 29-го листопада 2013 р. (напередодні розгону студентів беркутами), на якому Шевчук біля стели на Майдані, представившись “координатором Євромайдану”, стверджував, що “Євромайдан програв, і ми будемо сьогодні розпускати людей”.

А потім у ніч на 30-е листопада, зі слів журналістів ProSud, він почав демонтаж звукового обладнання зі сцени на Майдані, яке належало йому, пояснюючи це тим, що у нього “скінчилося паливо для генераторів”, хоча кошти від пожертв, що тоді масово надходили на потреби акції протесту, були і паливо можна було без проблем придбати. Але Шевчук, як тодішній член оргкомітету Євромайдану, наполегливо стверджував 29-го листопада, що сцену з Майдану потрібно терміново прибрати. І тільки-но вночі він вивіз звукове обладнання з-під стели, як почали завозити “йолку”, а потім розпочався сумнозвісний штурм Майдану «Беркотом».

Після тих подій Денис Шевчук з’явився як “представник Євромайдану” 13-го грудня 2013 р. на круглому столі між опозицією, “громадськістю” та владою, на якому були присутні, зокрема, і Янукович з Азаровим. Тоді ще була опублікована заява представників громадського Євромайдану, що Денис Шевчук не був ними делегований на даний круглий стіл і не мав жодних повноважень виступати від їхнього імені. Більш того, тоді громадські активісти розцінювали дану ситуацію як “маніпуляцію і спробу створити «кишеньковий» діалог, який насправді не має нічого спільного з наміром вирішити складну політичну кризу за участі суспільства.”

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]

Додати фото

Статки судді та сім’ї Шевчук Станіслав Володимирович (квартири, будинки та земля)
# 2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік
Гроші судді 289872.58 328732.16
Квартири судді 70.8 70.8
Будинки судді 557.2 70.80
Земля судді
Доходи сім’ї 139303.48 1369196.23
Квартири сім’ї 70.8
Будинки сім’ї
Землі сім’ї 8191
Декларації судді Шевчук Станіслав Володимирович
Декларації WEB:
2014 2015
Декларації PDF:
2014 2015
Задекларовані авто:
Toyota Corolla, Toyota Corolla
Шевчук Станіслав Володимирович - додаткова інформація
Суддя:
Конституційний Суд України, Загальнодержавний
Декларація:
доброчесності судді подано у 2016 році (вперше)
Декларація:
родинних зв’язків судді подано у 2016 році
Скарги :
Кількість стягнень :
Кількість справ :
Оскаржені справи :
Фотофакти:

Написати коментар

Читайте також:
Суддя Врадіївського районного суду Миколаївської області,

Сокол Федір Григорійович

Суддя Тернівського районного суду м. Кривого Рогу,

Дудіков Андрій Володимирович

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області,

Бочко Юлія Іванівна

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області,

Гавілей Марина Миколаївна