Бобровник Олександр Вікторович

1 Бал2 Бали3 Бали4 Балів5 Балів (Дайте оцінку)
Loading...
| 2 246
Суддя Солом'янського районного суду міста Києва

Олександр Бобровник у 2007 р. був призначений на посаду судді Солом’янського суду Києва, де він продовжував працювати після обрання його суддею безстроково.

Помер 13 травня 2018 року внаслідок серцевого нападу.

Кандидат юридичних наук (2009 р.). Тема дисертації «Треті особи в цивільному процесі України».

 

Статки:

Згідно з декларацією за 2017 рік суддя Бобровник жив на одну зарплату – майже 300 тисяч грн. за рік. Також у його власності перебувало 33 % квартири у Києві (площа 45 кв. м). Їздив він на автомобілі батька – Lexus IS 250 2008 р.в.

У свою чергу, співмешканка судді Бобровника Любов Одинець – співробітниця Управління поліції охорони в місті Києві – задекларувала квартиру у Києві (67,4 кв.м), 4,2 га землі на Житомирщині, а також будинок 75,2 кв. м. в Андрушівському районі Житомирської області.

 

Дисциплінарні провадження:

У березні 2008 р. голова Нацкомісії з питань регулювання зв’язку звернувся до Вищої ради юстиції зі скаргою на дії судді. Це стосувалось позову громадянина Коваленка О.В., який разом з ПП «Юком АВК-2006» вимагала від НКРЗ скасувати низку нормативних актів. Окрім цього у травні 2008 р. один з членів ВРЮ вніс подання на звільнення Бобровника з посади судді за порушення присяги по цій справі.

До розгляду справи Бобровника Вища рада юстиції дійшла лише через три роки – у 2011 році, коли ВРЮ очолив Володимир Колесниченко, якого називали протеже Сергія Ківалова.  Рішення було на користь судді, у діях якого не знайшли підстав для звільнення.

У листопаді 2012 р. Вища кваліфікаційна комісія суддів України відкривала дисциплінарне провадження щодо Олександра Бобровника. Також Вища рада правосуддя відкривала дисциплінарні провадження щодо судді у квітні 2017 року і у січні 2018 року.

 

Резонансні рішення:

Квартирні афери

Бобровник виніс рішення, яким позбавив власності на квартиру Олександра Кучерявенка, яку він отримав за заповітом у спадщину від покійної тітки. Рішення суддя виносив заочно на підставі позову колишньої співмешканки покійної, яка через 6 років після смерті жінки доводила, що проживала із тією однією сім’єю.

Вже у листопаді 2013 р. Апеляційний суд Києва скасував рішення Бобровника. За інформацією Української Гельсінської спілки, за фактом шахрайських дій щодо захоплення квартири, яка належить Кучерявенку, було розпочато кримінальне провадження.

У лютому 2016 р., за інформацією “Антикору”, суддя не надав НАБУ доступу до документів стосовно квартири співмешканки прокурора АТО, Костянтина Кулика, у рамках розслідування кримінальної справи щодо його незаконного збагачення.

 

Справа Іванющенка

Сумнівним називають також рішення Бобровника у січні 2016 р. щодо закриття кримінального провадження, у рамках якого Юрію Іванющенку було повідомлено про підозру про розкрадання Кіотських мільйонів.

 

Заборона доступу до документів

“Наші гроші”  писали про те, що у січні 2016 р. суддя відмовив Національному антикорупційному бюро у доступі до документів щодо закупівлі Міністерством екології та природних ресурсів авторського супроводу програмного забезпечення у ТОВ “Спектр ВДМ” у рамках кримінального провадження, яке стосувалося нецільового використання бюджетних коштів, оскільки такий авторський супровід програмного забезпечення, на думку детективів, мав надаватися безкоштовно іншою компанією. Внаслідок цього “нецільового використання коштів” Мінекології витратило зайвих 51 млн. бюджетних гривень.

 

Cправа Насірова

У березні 2017 р. Олександр Бобровник обирав запобіжний захід для відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, що його підозрюють у нанесенні збитків державі у розмірі 2 млрд. грн.  Після декількох днів судових засідань Бобровник обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці з можливістю внесення 100 млн грн застави.

 

Відпустив Гаврилову

25 січня 2018 року Бобровник обрав для очільниці Держаудитслужби Лідії Гаврилової запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання на 60 діб. НАБУ підозрює Гаврилову у незаконному збагаченні та поданні недостовірної декларації про доходи. За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи.

 

Кишеньковий суддя НАБУ?

Справа Насірова відбувалася на фоні звинувачень НАБУ у використанні «старих» ручних методів переслідування підозрюваних. Так, Gazeta.ua повідомляє, що антикорупційні справи у Солом’янському суді столиці розглядають судді, проти яких саме НАБУ порушило кримінальні провадження. Мовляв всі справи потрапляли або Андрія Макухи (наразі звільненого за порушення присяги), або Олександра Бобровника. Експерти газети переконані, що йдеться не про збої в комп’ютерній системі розподілу справ, в про використання “ручних” суддів, які знаходяться на “гачку” у НАБУ. У випадку Бобровника таким гачком могло бути справи Іванющенка та Злочевського. Також, як зазначає видання,  у суддівських колах циркулює інформація, що НАБУ впіймало суддю Бобровника з героїном.

Як доказ “співпраці” Бобровника з НАБУ ЗМІ наводять епізод, коли у січні 2017 р. Бобровника прямо з лікарні із загіпсованою рукою привезли до суду, щоб він з подачі НАБУ відправив за ґрати на два місяці першого заступника голови правління «Укргазвидобування» Олександра Сомова і заступника голови цієї компанії Вадима Шленчак.

 

Оцінка громадським сектором

За підсумками 2015 року, суддя Бобровник отримав антипремію “Будяк року” від Української Гельсінської спілки з прав людини. Як сказано в звіті організації, суддю визнано “найзухвалішим суддею правопорушником”, який “упродовж 2013-2014 років приймав неправосудні рішення, що спричинили тяжкі наслідки”.

[contact-form-7 404 "Не знайдено"]

Додати фото

Статки судді та сім’ї Бобровник Олександр Вікторович (квартири, будинки та земля)
# 2013 рік 2014 рік 2015 рік 2016 рік 2017 рік
Гроші судді 229709 220313
Квартири судді 14.9 14.9688
Будинки судді 14.9 45.36
Земля судді
Доходи сім’ї
Квартири сім’ї
Будинки сім’ї
Землі сім’ї
Декларації судді Бобровник Олександр Вікторович
Декларації WEB:
2014 2015 2016
Декларації PDF:
2014
Бобровник Олександр Вікторович - додаткова інформація
Суддя:
Солом'янський районний суд міста Києва, м. Київ
Декларація:
доброчесності судді подано у 2016 році (вперше)
Декларація:
родинних зв’язків судді подано у 2016 році
Скарги :
9
Кількість стягнень :
Кількість справ :
Оскаржені справи :
Фотофакти:

Написати коментар

Читайте також:
Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області,

Солодовніков Роман Сергійович

Голова Луцького міськрайонного суду Волинської області,

Квятковський Михайло Семенович

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області,

Шаповал Григорій Іванович

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду,

Капинос Оксана Валентинівна