ВСУ направив скаргу на реєстратора, який розпочав процедуру ліквідації суду

04.07.2018

Верховний Суд направив Міністерству юстиції скаргу на реєстраційні дії щодо припинення діяльності установи, повідомляє «Українське право».

У скарзі зазначається, що державний реєстратор не мав права вносити до реєстру відомості про перебування ВСУ у процесі припинення з 21 червня 2018 року, оскільки останній не подавав відповідні документи до Мін’юсту.

У Верховному Суді України вкотре посилаються на відсутність будь-якого документа про його припинення як юридичної особи і відповідно призначення ліквідаційної комісії. Натомість зазначають, що особи, які зазначені в ЄДР як члени ліквідаційної комісії, своєї згоди на це не давали і вже подали заяви про відмову брати участь в її роботі. Такі дії у ВСУ розцінюють як спробу у неконституційний спосіб ліквідувати суд.

Також судді Верховного Суду України вже направили звернення до Генерального прокурора про вчинення злочинів, передбачених статтями 353, 358, 364, 365-2, 376 Кримінального кодексу.

Від Міністерства юстиції ВСУ вимагає провести перевірку правомірності дій державного реєстратора та скасувати реєстраційну дію від 21 червня про процедуру припинення ВСУ.