1.    
  2.     ВР має намір наступного тижня розглянути законопроект про антикорупційний суд

ВР має намір наступного тижня розглянути законопроект про антикорупційний суд

12.01.2018

Верховна Рада має намір наступного пленарного тижня розглянути президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд, передає Радіо «Свобода».

Згідно з проектом порядком денним, оприлюдненим на сайті парламенту, народні депутати розглянуть цей законопроект у вівторок, 16 січня.

Пленарний тиждень Верховної Ради відбудеться 16-19 січня.

У грудні минулого року президент вніс до Верховної Ради України законопроект про Вищий антикорупційний суд. Згідно з документом, на посаду судді Вищого антикорупційного суду претендент обирається на конкурсі, ним може бути призначений громадянин України у віці не менше ніж 35 років, зі стажем роботи на посаді судді не менш ніж 5 років, з науковим ступенем у сфері права чи пропрацювавши в науковій галузі щонайменше 7 років, з адвокатським досвідом.

Проте низка антикорупційний організацій закликали президента України Петра Порошенка відкликати цей законопроект і доопрацювати його, заявляючи, що окремі положення документа не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

У НАБУ заявили про необхідність створення Вищого антикорупційного суду для ефективного притягнення до відповідальності корупціонерів.

Створення антикорупційного суду є однією з умов продовження співпраці України з її ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом.

Написати коментар