1.    
  2.     Верховний Суд відклав до 18 грудня розгляд скарги НАБУ у справі Холодницького

Верховний Суд відклав до 18 грудня розгляд скарги НАБУ у справі Холодницького

02.10.2018

Верховний Суд відклав до 18 грудня розгляд скарги НАБУ на ухвалу Касаційного адмінсуду у справі за позовом бюро до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів у справі глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Таким чином, було задоволено клопотання керівника юридичного управління НАБУ Ігоря Ярчака.

Про це повідомляє «Укрінформ».

“Для того щоб сформувати нашу позицію, потрібна можливість ознайомитися з усіма необхідними документами. Один із документів, на який посилається протилежна сторона, був взагалі відсутній у матеріалах справи, і в Реєстрі судових рішень його немає”, – пояснив Ярчак.

У коментарі журналістам представник відповідача у справі член КДКП Станіслав Погребняк зазначив, що суд відклав розгляд скарги НАБУ через те, що “вони не мали доступу до однієї з постанов Великої палати Верховного Суду, яке КДКП використовувала як обгрунтування у відмові у задоволенні скарги НАБУ”.

Погребняк також розповів, що НАБУ хоче ознайомитися з відзивами КДКП і ГПУ на апеляційну скаргу бюро на рішення КДКП у справі Холодницького, яку розглядав Касаційний адміністративний суд у складі ВС.

Як повідомлялося, 21 серпня поточного року Касаційний адмінсуд у складі ВС відмовив НАБУ у відкритті провадження за скаргою на рішення КДКП у справі Холодницького. Суд дійшов висновку, що позов бюро не може бути розглянутий у порядку адміністративного судочинства. НАБУ оскаржило це рішення у Великій палаті ВС.

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів за результатами розгляду скарг на керівника САП Холодницького оголосила йому догану.

Проте у НАБУ наполягають на звільненні Холодницького, і 16 серпня до Верховного Суду надійшла позовна заява Національного антикорупційного бюро України до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Генпрокурор Юрій Луценко і директор НАБУ Артем Ситник 30 березня направили до КДКП скарги на керівника САП про вчинення ним дисциплінарних порушень, у яких просили звільнити Холодницького з посади. У скаргах НАБУ та ГПУ описано п’ять епізодів порушень з боку Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидали перешкоджання у розслідуванні ряду кримінальних проваджень НАБУ.

Написати коментар