Верховний Суд: Убивство при вторгненні в житло не є перевищенням заходів самооборони

04.06.2018

Верховний Суд скасував вирок чоловікові, якого визнали винним в умисному вбивстві з перевищенням меж необхідної оборони. Встановлено, що чоловік, захищаючись від незаконного проникнення в житло і нападу двох осіб, завдав одному з них удару в груди кухонним ножем, у результаті чого нападник помер у лікарні, свідчить постанова Колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у справі №342/538/14-к (провадження №51-646км18), повідомляє iPress.

У Верховному Суді пояснили, що перевищенням заходів визнається умисне заподіяння нападникові тілесного ушкодження, що не відповідає небезпечності зазіхання. Тому необхідно оцінювати наявність або відсутність акту суспільно-небезпечного зазіхання та акту захисту, встановлювати їх співвідношення, відповідність або невідповідність.

Водночас, незалежно від тяжкості шкоди, завданої нападникові, не є перевищенням меж необхідної самооборони застосування зброї чи будь-яких інших предметів для захисту від нападу озброєної людини або групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення в житло.

У таких випадках шкода, заподіяна нападникові, не обмежена аж до позбавлення життя.