Верховний Суд розгляне справу про український паспорт

12.03.2018

Верховний Суд у складі п’яти суддів Касаційного адміністративного суду 13 березня розгляне зразкову адміністративну справу про визнання протиправною бездіяльності Державної міграційної служби щодо неоформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки, передає “Судово-юридична газета”.

До суду викличуть учасників справи за позовом громадянки F. до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області, третя особа – управління Державної міграційної служби України в Житомирській області.

Так, позивачка просить зобов’язати відповідача оформити і видати їй бланк паспорта в формі паспортної книжечки.

Відповідно до вимог частини п’ятої статті 290 Кодексу адміністративного судочинства України ця зразкова справа буде вирішуватися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи і без проведення судового засідання.

Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження визначені в статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України. За частиною п’ятою цієї статті суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в справі матеріалами, при відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.