У Львові суддю примушували пройти поліграф

08.09.2017

У Львові громадські активісти і учасники АТО втручалися у професійну діяльність судді Личаківського райсуду Сергія Гирича, – передає «Закон і бізнес».

Суддя інформує, що 14 серпня в приміщені суду на нього чекало 20 невідомих, які представилися членами ГО «Антикорупційний моніторинг Львівщини», а також ветеранами АТО. Вони вимагали від законника дати звіт громаді, на якій підставі припинено зведення житлового будинку й чому він виніс ухвалу у вихідний день.

Суддя намагався пояснити присутнім, що діяв правомірно, та повідомив про описку в даті ухвали, яку виправлять найближчим часом відповідно до Цивільного процесуального кодексу.

Проте відповідь служителя Феміди не задовольнила активістів, і вони в принизливій формі стали вимагати від нього пройти перевірку на поліграфі. Також по черзі переконували в неправосудності рішення. Акція тривала близько 30 хв. і знімалася на відео. Потім ці ж активісти розклеїли в приміщеннях установи на всіх поверхах наклейки «стоп-корупція в судах» з телефонами однієї з громадських організацій. Після чого залишили будівлю. Внаслідок таких дій розгляд усіх наступних справ розпочався із запізненням.

Як і належить за законом, суддя направив заяву про втручання в його професійну діяльність до Вищої ради правосуддя.