У Харкові суддя обвинувачується у кримінальному злочині

08.08.2018

У Харкові суддя обвинувачується у кримінальному злочині: НАБУ завершило розслідування.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду Києва від 13 червня, передає Depo.Харків.

Суд розглянув клопотання детектива НАБУ про проведення судової експертизи у кримінальному провадженні за ст. 366-1, ч. 1 ст. 263 КК України (декларування недостовірної інформації; незаконне поводження зі зброєю), що було відкрито стосовно судді господарського суду Харківської області Ірини Попович.

Згідно матеріалів справи, Попович не внесла у свою електронну декларацію за 2015 рік земельну ділянку площею 0,75 га і житловий будинок з надвірними спорудами, загальною площею 623,40 кв.м, квартиру площею 85,9 кв.м, машиномісце площею 15 кв.м, що до 15 грудня 2015 року належали на праві приватної власності її чоловіку, а з 16 грудня 2015 року належали на праві приватної власності ТОВ “АІА Інтернейшнл Груп Інк”, 98,07% статутного капіталу якого також належали чоловіку судді.

Також в обґрунтування поданого клопотання детектив зазначив, що під час проведення обшуку домоволодіння судді було знайдено речі, схожі на вогнепальну зброю марки “Glock” та набої до неї, що може вказувати на ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України. Таким чином, для підтвердження або спростування факту, що вказані речі є вогнепальною зброєю та боєприпасами необхідним є проведення балістичної експертизи, оскільки для цього необхідні спеціальні знання.

Суд ухвалив клопотання детектива НАБУ задовольнити та призначити проведення експертизи, що дала би відповіді на питання, чи є вилучений предмет марки “Glock” та набої до нього вогнепальною зброєю та боєприпасами.

За інформацією журналістів кримінальне провадження стосовно судді Попович за ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації), було завершене 31 липня 2018 року.

Згідно електронної декларації судді за 2017 рік, подружжя Попович володіло, користувалося чи орендувало дві квартири в Харкові (загальна площа – 357,3 кв.м), житловий будинок під Харковом (площа – 721,9 кв.м), чотири земельними ділянками, а також у власності була одна недобудована квартира в Харкові. Крім цього, у власності Поповичів було п’ять престижних автомобілів.

Чоловік судді має по 33,3% корпоративних прав у двох ТОВ – “КОР-П”, “Вайт 7” (4,6 млн грн).