Суду не вдалося продовжити арешт Савченко

12.07.2018

13 липня закінчується термін тримання під вартою Надії Савченко, але вже вдруге Шевченківський райсуд Києва не зміг розглянути клопотання прокурорів про продовження арешту.

Якщо на засіданні у вівторок, 10 липня, захисники Савченко засипали суд клопотаннями, то у середу вони не з’явилися до зали суду та письмово попросили перенести засідання на 12 липня.

Прокурори наполягали, що питання щодо запобіжного заходу є нагальним, тому запропонували залучити до процесу адвоката з центру надання безоплатної правової допомоги, повідомляє 5 канал.

“Це є невідкладною процесуальною дією розгляд продовження строків тримання під вартою. прошу забезпечити участь безоплатного захисника для підозрюваної Надії Савченко та відкласти засідання до прибуття цього захисника та розглянути за участю безоплатного захисника”, – заявляв прокурор ГПУ Олександр Банник.

Але цю пропозицію відхилила сама підозрювана. Третя спроба суду продовжити запобіжний захід для нардепа Савченко, якій інкримінують підготовку терактів та замахів на вбивство високопосадовців, запланована на ранок четверга.

“Я не бачу катастрофічної невідкладності процесу. Можна перенести і на 13 число. Я відмовляюся від безоплатного адвоката, тому що в мене, в принципі, є мої адвокати, які повинні захищати мої права”, – зазначила Надія Савченко.