Суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду відсторонили від посади

05.07.2018

Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олену Гайду-Герасименко від здійснення правосуддя, передає «Українське право».

Як повідомляють у ВРП, вирішено задовольнити подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя – тимчасово, строком на три місяці, відсторонити суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гайду-Герасименко Олену Дмитрівну від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування процесуального законодавства щодо розгляду справ позовного провадження та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді; доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гайдою-ГерасименкоО.Д. підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження нею здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Дисциплінарну справу стосовно судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гайди-Герасименко О.Д. відкрито на підставі скарги Васильєва Ю.Ю., в якій скаржник зазначав про свідоме постановлення суддею незаконної ухвали про забезпечення позову та заочного рішення, що призвело до блокування роботи загальних зборів засновників підприємства, рейдерського привласнення частини статутного фонду підприємства та його майна.

23 червня 2018 року Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя внесено до Вищої ради правосуддя подання стосовно відсторонення судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гайди-Герасименко О.Д. від здійснення правосуддя.