1.    
  2.     Суддя Олена Якішина повідомила ВРП про погрози

Суддя Олена Якішина повідомила ВРП про погрози

03.09.2018

Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Олена Якішина повідомила ВРП про втручання в її діяльність з боку обвинуваченого і його рідних.

Суддя Олена Якішина зазначає, що в провадженні суду перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 189 Кримінального кодексу України (Вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень).

27 липня 2017 року обвинуваченому було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Суддя вказує, що термін утримання під вартою обвинуваченому неодноразово продовжувався, на час направлення її звернення судове слідство триває. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

На судовому засіданні 21 серпня за клопотанням прокурора суд призначив експертизу відеозвукозапису в рамках негласних слідчих (розшукових) дій і продовжив термін утримання під вартою обвинуваченого.

Суддя зазначає, що після оголошення ухвали обвинувачений і члени його сім’ї почали вигукувати: «Ти підписала собі вирок», висловлювати інші образливі коментарі на адресу судді, обіцянки, що «вони це так не залишать».

Крім того, суддя вказує, що з листа члена Третьою Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя Анатолія Мирошниченка від 10 серпня їй стало відомо, що на адресу ВРП 9 серпня надійшла скарга матері обвинуваченого на дії судді.

Зазначені висловлювання обвинуваченого і його рідних, а також подача скарги на адресу ВРП є, на думку Олени Якішиної тиском на неї і втручанням в її професійну діяльність з метою зміни виду запобіжного заходу.

Також суддя зазначає, що вираз «ти підписала собі вирок» вона не відносить ні до критики, ні до оціночних суджень, а розцінює як пряму загрозу, що дає підстави побоюватися за своє життя і здоров’я.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведена перевірка викладених суддею фактів і ухвалене відповідне рішення.

Написати коментар