Суд ЄС визнав законним замороження активів Януковича та його сина

19.10.2017

Суд Європейського союзу, розташований у Люксембурзі, виніс рішення за апеляційною скаргою екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра щодо санкцій, накладених на них в ЄС у 2015-2016 роках.

Про це повідомили в секретаріаті суду, передає Depo.ua із посиланням на “Європейську правду”.

Йдеться про позов родини Януковичів, яким вони оскаржували рішення Суду ЄС річної давнини.

15 вересня Європейський суд загальної юрисдикції виніс рішення щодо двох санкційних хвиль, запроваджених Радою ЄС проти екс-президента та його сина. Тоді в Люксембурзі “заднім числом” скасували санкції, датовані 2014 роком, однак підтвердили чинність новіших санкцій, що діють від 2015 року.

Віктор та Олександр Януковичі оскаржили торішнє рішення у Європейському суді, який розглядає апеляції щодо рішень, ухвалених першою інстанцією Суду ЄС.

Вища палата Суду ЄС повністю підтвердила початкове рішення, визнавши законними європейські санкції проти Януковичів у вигляді замороження активівю

У винесеному 19 жовтня рішенні Європейського суду, зокрема, зазначається “побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів”.

Також суд вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які могли би поставити під сумнів обґрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.

Рішення Європейського суду стосується лише однієї санаційної хвилі, яка діяла з березня 2015 по березень 2016 років і, відповідно, нині втратила чинність.

Однак воно свідчить про те, що спроби родини Януковича оскаржити наступні хвилі санкцій проти них (зокрема, запроваджені у 2016 та 2017) цілком можливо також будуть невдалими.

Нагадаємо, Янукович намагався переконати суд ЄС, що усі звинувачення, висунуті проти нього в Україні, політично вмотивовані, а суми заморожених грошей в Європі – занадто великі.