Суд визнав Одеську міськраду відповідачем у справі про пожежу в таборі «Вікторія»

03.07.2018

Київський районний суд м. Одеси визнав Одеську міську раду цивільним відповідачем у справі про пожежу в таборі “Вікторія” у вересні 2017 року, під час якої загинули троє дітей. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Центр правового моніторингу “Гідність”, таке рішення суд ухвалив за клопотанням адвоката 37 постраждалих у цій справі Миколи Стоянова.

Загальна сума компенсації, якої очікують постраждалі, – 3,9 млн грн (по 100 тис. грн для 35 сімей і по 200 тис. грн для ще двох).

“Суд ухвалить рішення, з кого саме буде стягнуто відповідну цифру. З того, що досліджено на сьогодні, обвинувачуваний відповідний збиток, згідно з нормами чинного законодавства, нести не може. Відповідну компенсацію має виплачувати Одеська міська рада”, – повідомив Стоянов в ефірі місцевого телеканалу “Думська”.

Водночас суд відхилив клопотання в частині арешту майна Одеської громади для забезпечення цієї вимоги щодо компенсації, пославшись на відсутність переліку майна, яке необхідно заарештувати. Однак сторона захисту має намір уточнити клопотання в цьому питанні й подати його знову – на одному з найближчих засідань.

Як повідомлялося, пожежа в таборі “Вікторія” виникла близько 23:30 15 вересня 2017 року. Вогонь повністю знищив двоповерхову дерев’яну будівлю, в якій на момент пожежі перебували 52 дитини.

Після гасіння пожежі рятувальники знайшли обгорілі останки трьох дітей.

У рамках розслідування кримінальної справи за фактом пожежі та загибелі дітей підозри було висунуто директору табору Петросу Саркісяну, відповідальній за пожежну безпеку Надії Янчик (засуджена до умовного терміну), екс-віце-мерові Одеси Зінаїді Цвірінько, керівнику відділення Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Київському районі Одеси та інспектору Київського районного відділу Головного управління ДСНС.