Суд оштрафував посередника, який отримав 800 тисяч хабара для податківця з Миколаївщини

03.08.2018

Центральний районний суд Миколаєва оштрафував Олександра Нікітіна, який отримав від підприємця хабар для першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області, щоб той допоміг у неперешкоджанні підприємницької діяльності та закрив кримінальне провадження. Про це йдеться у вироку суду від 20 липня.

Як встановили слідчі, у 2016 році Нікітін трьома частинами отримав від Володимира Пікаліна хабар у розмірі 819 тис грн. для першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області за обіцянку, що податківець вплине на прийняття рішення оперативних та слідчих працівників ГУ ДФС у Миколаївській області щодо не проведення перевірок фірм, зокрема ТОВ «Трініті Схід» та ТОВ «Глобал-Трейд», відносно фіктивності. Хабародавцю також пообіцяли не проводити обшуки та інші слідчі дії у його фірмах та закрити кримінальне провадження щодо підроблення документів.

Хабар також було отримано за обіцянку, що заступник начальника Департаменту захисту економіки ГУ НП в Миколаївській області надасть вказівку про не проведення підпорядкованими оперативними працівниками перевірок діяльності фірм, зокрема «Трініті Схід» і ТОВ«Глобал-Трейд», та неперешкоджанні їх підприємницькій діяльності, не ініціюючи проведення слідчих дій у іншому кримінальному провадженні відносно підроблення документів, печаток, штампів та бланків.

Нікітіна затримали під час отримання третьої частини хабара, пишуть “Наші гроші”.

Прокурор Олександр Бучко повідомив, що між ним та обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості, відповідно до якої сторони погоджуються на призначення Нікітіну 25,5 тис грн. штрафу за вчинення кримінального правопорушення за ч.2 ст.369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди для третьої особи за обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення).

Згідно з угодою, Нікітін беззастережно визнав свою винуватість і зобов’язався співпрацювати зі стороною обвинувачення в межах кримінального провадження № 42016161010000170,надаючи суду правдиві покази щодо викриття кримінальних правопорушень, передбачених ч.4ст.368 (отримання хабара), ч.2 ст. 369-2 КК України, у вчиненні яких обвинувачується інша особа – перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості.

Як повідомляв Генпрокурор Юрій Луценко, у 2016 році Військова прокуратура спільно із СБУ затримали першого заступника начальника Головного управління Державної фіскальної служби в Миколаївській області Романа Подгородінського за хабар в розмірі 700 тис грн.

За даними прес-служби СБУ, затримання відбулося в центрі Миколаєва під час отримання третьої частини хабара в розмірі 250 тис грн. «Чиновник систематично вимагав та отримав через посередника гроші від місцевого бізнесмена. Комерсант виплачував «данину» за неперешкоджання у здійсненні підприємницької діяльності та припинення кримінального провадження», – було сказано в повідомленні відомства.