Справа 2 травня: суд виправдав фігурантів

18.09.2017

Іллічівський суд Одеської області виправдав підозрюваних у справі про події 2 травня 2014-го на Грецькій площі Одеси, повідомляє «ВВС Україна».

Основну частину доказів обвинувачення суд не прийняв. Зокрема, щодо участі підозрюваних у масових заворушеннях, які спричинили за собою тяжкі наслідки – смерть і травми людей.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі в ході масових заворушень загинули 48 людей, понад 200 були поранені. Більшість з них загинули у Будинку профспілок. Сутички у той день почалися між ультрас футбольних клубів “Чорноморець” та “Металіст” з одного боку й проросійськи налаштованими активістами – з іншого. Протистояння і бійки тривали у центрі міста, згодом все це переросло у переслідування проросійських активістів у різних частинах Одеси і, зокрема, на Куликовому полі. Саме там було найбільше жертв, зокрема, через підпал Будинку профспілок, в якому вони сховались. Обидві сторони конфлікту закидали одна одну пляшками із запальною сумішшю, вели стрілянину. Проросійські активісти обладнали у Будинку профспілок вогневі точки, звідки прицільно стріляли по проукраїнських активістах.