1.    
  2.     НАБУ відкрило провадження стосовно суддів, які ухвалили рішення на користь Насірова

НАБУ відкрило провадження стосовно суддів, які ухвалили рішення на користь Насірова

14.03.2018

Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження стосовно суддів Окружного адміністративного суду Києва через винесений вердикт на користь екс-глави Фіскальної служби Романа Насірова. Це випливає із постанови суду від 2 березня, передає «Ракурс».

14 грудня 2017 року було відкрито кримінальне провадження стосовно суддів Окружного адміністративного суду Києва, запідозрених у винесенні завідомо неправосудного рішення.

Так, у листопаді суд постановив, що Насіров мав відповідні повноваження щодо ухвалення рішень про розстрочення або відстрочення податкового боргу, але в нього не було повноважень аналізувати фінансовий стан платника податків, який звернувся за розстрочкою, та відмовити у відстрочці або розстрочці при наявності позитивного висновку територіального органу ДФС.

Справу розглядали судді Євген Аблов, Павло Григорович та Ігор Смолій, рішення яких, вважає НАБУ, не відповідає Податковому кодексу й положенню про Фіскальну службу.

Водночас, згідно з даними звіту про автоматичний розподіл справ, справі Насірова присвоїли категорію «звільнення з публічної служби», що не відповідає предмету позову.

Детективи переконані, що відповідна категорія була присвоєна навмисно, аби справа була направлена до «потрібних суддів».

Нагадаємо, НАБУ проводить досудове розслідування в провадженні від 25 жовтня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 (хабарництво) КК України.

Водночас, сам Насіров позивається до українського уряду і просить суд поновити його на посаді глави Держаної фіскальної служби.

Насірова відсторонили від посади голови ДФС у березні минулого року після того, як його затримало НАБУ.

За даними слідства, в 2015—2016 роках він незаконно надавав розстрочки компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка, чим завдав 2 млрд грн збитків державі.

Написати коментар