На Банковій вирішили, що для боротьби з корупцією суд не потрібен

20.09.2017

Петро Порошенко пропонує створити спеціальну палату з розгляду справ про корупцію у складі Кримінального касаційного суду ВС замість окремого спеціалізованого антикорупційного суду, як це передбачено законом «Про судоустрій і статус суддів». Про це йшлося під час виступу Президента на 14-ї щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, передає “ЗіБ”.

Зі слів прес-служби Президента, Порошенко повідомив, що у країнах, які успішно борються із корупцією, антикорупційних судів не існує. «Вони є у Кенії, Уганді, здається у Малазії, та Хорватії», — зазначив він, додавши, що в останній із названих країн «не дуже задоволені антикорупційним судом».

Як відомо, «Перехідними положеннями» до закону «Про судоустрій і статус суддів» передбачено створення до кінця вересня цього року двох вищих спеціалізованих судів — з інтелектуальної власності та антикорупційного. Та, з огляду на швидкість формування складу нового Верховного Суду, тепер Порошенко вважає за достатнє створити палату. Причому — вже наступного місяця, тобто, як можна зрозуміти, — у складі Кримінального касаційного
суду ВС.

Щоправда, глава держави не виключає, що у разі потреби ВАкС може з’явитися у у 2019-му або 2020 рр. Утім, для визначення додаткової спеціалізації у новому ВС знадобиться законодавче регулювання. Адже у проекті №6232, розгляд якого триває у Верховній Раді, такі особливості боротьби з корупцією не враховані.