1.    
  2.     Мінгареллі: В Україні треба терміново створити Антикорупційний суд

Мінгареллі: В Україні треба терміново створити Антикорупційний суд

11.01.2018

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Антикорупційний суд в Україні необхідно створити терміново.

Про це дипломат сказав в ефірі «Українського радіо», повідомляє ZIK.

За його словами, на сьогодні корупція залишається дуже серйозною хворобою, від якої страждає все українське суспільство і єдиний можливий вихід – створення антикорупційного суду та покращення роботи вже створених антикорупційних органів.

«Ми, насамперед, повинні зміцнити створені антикорупційні органи: Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції та інші, а також терміново потрібно, щоби запрацював Антикорупційний суд, про що дуже довго говорять і на чому наполягає Венеціанська комісія», – заявив Мінгареллі.

Він додав, що наразі якомога швидше треба, щоби НАЗК отримала необхідні ресурси для перевірки, верифікації електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Крім того, на його думку, необхідно відмінити декларування доходів громадських активістів.

«Зрозуміло, що боротьба з корупцією – це нескінченний процес, і недостатньо створити антикорупційні органи, треба змінити ментальність людей. Звичайно, процес зміни ментальності займає дуже багато часу», – сказав Мінгареліл.

Він зазначив, що зараз в Україні «іде жорстока боротьба між тими, хто дійсно намагається змінити Україну, змінити цю ментальність, реформувати країну, і тими, хто хоче, щоб все лишилися таким, як було в період між 1992 та 2014 роком».

Раніше повідомлялося, що 22 грудня проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстровано у Верховній Раді.

21 грудня Верховна Рада проголосувала за відкликання депутатського законопроекту №6011 про створення Антикорупційного суду.

 

 

 

Написати коментар