1.    
  2.     Київський суд заборонив називати декана КНУ Теслю псевдонауковцем

Київський суд заборонив називати декана КНУ Теслю псевдонауковцем

09.10.2018

Дев’ятого жовтня Печерський суд визнав недостовірною інформацію про те, що декан факультету інформаційних технологій Київського університету ім. Шевченка Юрій Тесля є псевдонауковцем.

Про це повідомив у Facebook вчений та популяризатор науки Антон Сененко, пише «Хмарочос».

Йдеться про заяву математика Ірини Єгорченко – вона назвала декана «відомим псевдонауковцем», виступаючи у жовтні 2016 року з трибуни Верховної Ради. Єгорченко входить до «Дисергейту», спільноти, яка викриває плагіаторів в науці.

Тесля подав до суду «за образу честі, гідності та ділової репутації». Він вимагав від Єгорченко 50 тисяч гривень моральної компенсації.

«Якщо я – псевдонауковець, через п’ять років це забудуть, а я без роботи не залишусь. А якщо суд визнає, що я – псевдонауковець, як я буду працювати в науці?» – прокоментував Тесля свій позов.

Зрештою Печерський суд відмовився стягувати з відповідачки 50 тисяч гривень, але присудив оплатити судовий збір у розмірі 551 гривні 20 копійок.

Тесля є автором «теорії несилової взаємодії», описаної в його книзі «Диалоги с Теслей». Теорія будується на припущенні, що «матеріальний Світ є продовженням іншого світу, функціонально й емоціонально більш значущого».

«Метеорит, пролітаючи повз планету, отримує інформацію про те, що його хтось кличе. Їх там зібралося багато», – каже Тесля.

В одній із лекцій декан пояснює студентам, що з моменту зародження світу протони не знали, як їм рухатися, але в процесі матерія навчилася «виробляти рефлекси». Фрагменти відеозаписів із такими твердженнями декана висміяли в передачі Майкла Щура.

«Українська правда» помітила, що на сайті факультету «теорія несилової взаємодії» була серед предметів вільного вибору.

Тесля має ступінь доктора технічних наук. Він опублікував понад 200 наукових праць.

«Якщо я – кандидат наук і маю грамоти, але починаю розповідати, що люди ходять на головах або на руках, Ви не можете сказати, що я верзу маячню і я псевдонауковець», – прокоментував Сененко рішення суду.

Написати коментар