В НАЗК фальсифікували перевірку декларацій – екс-співробітниця агентства

14.11.2017

В НАЗК фальсифікують перевірку декларацій чиновників. Про це заявила екс-керівник департаменту фінансового контролю і моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна, передає «Суддівство».

«Насправді е-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК», – розповіла Соломатіна.

Вона підкреслила, що результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК. За її словами, часом висновки кардинально змінювалися вже після голосування, або ж готувалися на основі неіснуючих декларацій.

Соломатіна згадала випадки, коли вона та її колеги отримували від голови НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок деяких народних депутатів або чиновників, які згідно з чинним законодавством взагалі не підлягали перевірці. «Ймовірно, це робили з метою політичної розправи або отримання хабарів», – висловила припущення колишня співробітниця агентства.

Вона також розповіла, що у вересні цього року її з колегами викликали до Адміністрації Президента і пропонували перед розглядом в НАЗК проекти результатів перевірок узгоджувати в АП.

Соломатіна спочатку передала пакет документів про зловживання в НАЗК до Генпрокуратури, але, за її словами, їх повернули до НАЗК без розгляду. На разі жінка звернулася до НАБУ.