Сущенка засудили до 12 років колонії суворого режиму

04.06.2018

Мосміськсуд засудив до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство громадянина України Романа Сущенка за шпигунство в Росії, передає “Інтерфакс”.

“Визнати Сущенка винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 276 КК РФ (шпигунство) і призначити йому покарання у вигляді 12 років із відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму”, – оголосив у понеділок рішення суддя Олег Музиченко.

Процес у справі щодо Сущенка проходив в закритому режимі, тому судом було оголошено лише вступну та резолютивну частину вироку.

Як повідомлялося, під час дебатів сторін обвинувачення пропонувало призначити українцеві покарання у вигляді 14 років колонії суворого режиму. Захист наполягав на невинності підсудного, який, на її думку, став жертвою провокації.

Про затримання Сущенко співробітниками російських спецслужб при нібито “проведенні шпигунської акції” в Москві стало відомо в жовтні 2016 року. Йому пред’явили обвинувачення в шпигунстві, Лефортовський суд санкціонував його арешт.

Захисник Марк Фейгін стверджує, що Сущенко, який протягом шести років проживав у Франції, як паризький кореспондент агентства “Укрінформ”, неодноразово відвідував Росію і під час затримання перебував тут в особистих справах – у Росії у нього проживають родичі.